Başkan Kılca’dan 23 Nisan mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 104. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karatay Belediye Başkanı Kılca mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan, Türk milletinin istiklal ve istikbalini en güzel şekilde savunduğu o kutlu günün adıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1929’da bu günü çocuklara armağan etmesiyle gelecek, onun asli sahiplerine emanet edilmiştir.

Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara güveninin göstergesidir.

Dün olduğu gibi bugün de yarın da geleceğimizin teminatı evlatlarımıza güveniyoruz. Eğitim ve öğretim hayatı boyunca Karatay Belediyesi yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Çünkü onların samimiyeti ve masumiyeti ile gelecek çok daha müreffeh olacak, buna gönülden inanıyoruz.

Çocuklarımızın ve ilçemizin geleceği için attığımız her adımda 23 Nisan 1920’nin ruhu taşıyor; çocuklarımıza çok daha güzel bir Karatay bırakabilmek hedefiyle yorulmadan ve dinlenmeden çalışmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 104’üncü yılında tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün gazi ve şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”