Karatay Belediyesi ücretsiz TYT deneme sınavı düzenledi

Karatay Belediyesi, ilçe genelinde üniversitelere hazırlanan adaylara yönelik ücretsiz Temel Yeterlilik Testi (TYT) Deneme Sınavı düzenledi.

Öğrencilerin başarılarını artırması ve sınav kaygılarını yenmelerini sağlamanın yanı sıra kendi bilgi seviyelerini test etme şansı da sunan söz konusu deneme sınavı, KTO Karatay Üniversitesi’nde yapıldı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, sınava katılan tüm öğrencileri tebrik ederek Haziran ayındaki sınav için şimdiden başarılar diledi.

Başkan Kılca şunları söyledi:

“Karatay Belediyesi olarak önce insan diyerek göreve geldiğimiz günden bu yana eğitime, gençliğe çok önem verdik, vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda da bu yıl üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerimize yönelik ücretsiz TYT deneme sınavı düzenledik.

KTO Karatay Üniversitemiz ve Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz işbirliğinde bu yıl ilk kez yaptığımız uygulamayla üniversite adayı gençlerimiz hem kendilerini deneme imkânı buldu hem bu atmosferi yaşayarak sınava daha hazır hale geldiler.

Ben bu yıl üniversite sınavlarına girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum Gençlerimizin gerek eğitim hayatlarında gerekse özel hayatlarında gereken başarıyı yakalamalarına katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Karatay Belediyesi, KTO Karatay Üniversitesi, Karatay Kent Konseyi ve Karatay Gençlik Meclisi’nin işbirliğinde yapılan deneme sınavına katılan öğrenciler ve aileleri, kendilerine bu imkanı sunan herkese teşekkür ettiler.