Karatay’da tenis kortu yapımında çalışmalar sürüyor

Ağustos ayında Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde temeli atılan “Karatay Belediyesi Kapalı Tenis Kortu”nun yapımı sürüyor.

Aynı zamanda Konya’nın en büyük kapalı tenis kortu özelliği bulunan ve 4 bin 915 metrekare arsa üzerinde 2 bin 916 metrekarelik alanda inşa edilen tesiste; 3 adet tenis kortunun yanı sıra soyunma ve dinlenme odaları, kafeterya, teras, otopark alanı yer alacak.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Karatay Belediyesi olarak görevi devraldığımız günden bugüne kadar, ilçemizin vizyonuna yakışır projeler hayata geçiriyoruz.

Her daim ‘önceliğimiz gençlerimiz, önceliğimiz geleceğimiz’ diyerek spora, sporcuya ve gençlerimize pek çok yatırım yapıyoruz. Sporun gücüne inanıyor ve gençlerimizin sporla iç içe büyümesini sağlamak için büyük bir çaba sarf ediyoruz.

Ulubatlı Hasan Mahallemizde temelini attığımız Kapalı Tenis Kortu da, hizmete girdiğinde kaliteli spor yapma olanaklarının yanında milli ve manevi değerleriyle yetişmiş birbirinden başarılı sporcuların yetiştiği güzel bir tesis olacaktır.

Şehrimizin en büyük kapalı tenis kortumuzun şimdiden ilçemize, şehrimize ve tüm tenis severlere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.