Konya Büyükşehir, turizm gelirini arttırmayı hedefliyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan Bayramı süresince kente kazandırdıkları kültür ve turizm mekanlarının onbinlerce kişi tarafından ziyaret edildiğini belirterek, Konya’nın turizm gelirlerinin artmasına yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Altay konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan Bayramı’nın birinci ve ikinci günü kapalı olmasına rağmen, bayram tatili sürecinde belediyemize ait müzelerimizi 22 bin 319 misafirimiz ziyaret etti. Tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum.

Konya’mıza şehir dışından gelen ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor. Turizm ekonomisinden aldığımız payı daha da artırmayı hedefliyoruz.

Görmenizi tavsiye ettiğim müzelerimiz arasında; Dârülmülk Sergi Sarayı, Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, Beyşehir Eşrefoğlu Bedesteni, Taş Bina Dijital Tanıtım Merkezi, Depo No:4, İRFA, KONYA Panaroma Müzesi ile İstiklal Harbi Şehitler Abidesi gibi kıymetli yapılar yer alıyor.

Her yıl artan ziyaretçi sayısı bizler için mutluluk verici. Büyükşehir olarak kültür ve turizm alanında yürüttüğümüz çalışmalarımıza devam ediyoruz.”