Meram’daki sağlık yatırımlarında son durum açıklandı

Meram Belediyesi’nden, ilçede sağlık alanında yapılan yatırımlardaki son duruma dair açıklamalarda bulunuldu.

Meram, şehrin en büyük ve en donanımlı kurumlarından biri olan Meram Devlet Hastanesi’nden sonra bir büyük sağlık yatırımına daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Ağustos 2023’te temeli atılan 70 ünitlik Aksinne Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi inşaatı hızla yükseliyor.

Öncelikle 50 ünitlik olarak planlanan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tensipleriyle 70 ünite çıkarıldı. 20 çocuk üniti ve 2 ameliyathane ile ameliyat öncesi ve sonrası hizmetlerin de verileceği hastanenin tamamlanmasıyla diğer sağlık hizmetlerinde olduğu gibi Konya, ağız diş sağlığı hizmetlerinde de çok önemli bir seviyeye gelecek.

Meram Belediyesinin bugünkü değeriyle 100 Milyon TL’yi bulan 6448 metrekarelik değerli bir arsayı tahsisiyle başlayan süreç, 1773 metrekare oturum alanı ve 12801 metrekare kapalı alana sahip 4 katlı hastane olarak planlandı. Hastanede ünitler, tekli veya ikili olarak dizayn edildi. İnşaatın Ekim 2024’te bitirilmesi planlanıyor.

Meram’a son beş yılda kazandırılan sağlık yatırımları bunlarla sınırlı kalmadı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Meram Belediyesinin yoğun çalışmaları neticesinde ilçe, “24 No’lu Alparslan ASM, Celalettin Hakan Katırcı ASM, Hadimi ASM, 53’no’lu Ertuğrul Gazi ASM, 3 No’lu ASHİ, 9 No’lu Ümüde-Cihan Çora ASHİ, 4 No’lu Feride-Rauf Uğurlu ASHİ ve Meram 2 No’lu ASHİ’ gibi birbirinden değerli sağlık yatırımları kazandı.

Bunların yanı sıra 4 No’lu Hasanköy ASM, Aymanas Sağlıklı Hayat Merkezi ve ASM ile Süleyman Koncagül ASM’nin inşaatları da hızla devam ediyor.