Konya’da Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi tamamlanıyor

Selçuklu Belediyesi tarafından temeli atılan Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi’nde yapım çalışmalarının yüzde 25’inin tamamlandığı açıklandı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı çalışmalardaki son durum ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Pekyatırmacı’nın açıklaması şu şekilde:

“Konya’nın ilk, Türkiye’nin de en kapsamlı spor tesislerinden biri olacak Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi’nde yapım çalışmalarımız aralıksız sürüyor.

Bu önemli spor yatırımımız gençlerimize aynı anda toplam 18 farklı spor branşında spor yapma imkanı sağlayacak.

1 günde en az bin 200 ila bin 500 arasında sporcu merkezimizden yararlanabilecek.

Olimpiyat hedefi ile çıktığımız bu yolda bizim isteğimiz spora olan ilgiyi arttırmak, daha fazla sayıda gencimizin, çocuğumuzun spor yapmasını sağlamak ve bununla birlikte de uygulayacağımız ölçme ve değerlendirme programları sayesinde yeteneklerimizi keşfetmek.

İnşallah bu merkezimiz hem ülkemizin spor altyapısına katkı sunacak hem de buradan nice başarılı sporcuların hatta nice olimpiyat şampiyonlarının çıkmasına vesile olacak ve sporcularımızın başarısı bizim göğsümüzü kabartacak.

Sporu ve gençlerimizi düşünürken çevreye ve doğaya karşı duyarlı tesisler üretmeye ayrıca dikkat ediyoruz.

Bu sebeple tesisimiz gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerine imkan sağlarken Türkiye’nin ilk Yeşil Sertifikalı (LEED) Sporcu Yetiştirme Merkezi olacak.

Ayrıca merkez kendi enerjisinin yüzde 90’ını çatısında kurulacak olan güneş enerjisi panellerinden elde ederek yıllık 350 bin kw/saat enerji tasarrufu sağlayacak.”