AK Parti Konya Milletvekili Erdem: Başka dostumuz yok

AK Parti Konya Milletvekili, Türkiye–KKTC Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem, Türkiye-Azerbaycan, Türkiye-KKTC ve Azerbaycan-KKTC Parlamentolar Arası Dostluk Grupları Cumhuriyet Meclisi’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında ‘Bizim birbirimizden başka dostumuz yok’ diyen Erdem, “Çok acılar çeken bu coğrafyanın morale ihtiyacı var. Azerbaycanlı dostlarımız bu morali sağladılar” dedi.

Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin her alanda en üst seviyede olduğunu, iki ülke cumhurbaşkanının birbirine ‘kardeşim’ diye hitap ettiğini anlatan Erdem, dostluk gruplarıyla birlikte, KKTC- Azerbaycan ilişkilerinin diplomatik, siyasi, ticari, eğitim ve turizm alanlarında daha da gelişeceğini belirtti.

Dünyada insan haklarının sözde savunucusu ülkelerin kurdukları teşkilatların iflas ettiğini ifade eden Erdem, Azerbaycan’ın toprakları işgal edildiğinde çıkan kararlara bakıldığında da bunun görülebileceğini kaydetti.

Erdem, kendi çıkarları dışında bu birliklerin kimseye faydasının olmadığının Filistin meselesinde de görülebileceğini sözlerine ekledi.