Konyalı boksör Taş, Kopenhag’da ringe çıkıyor

Namağlup Türk boksör Mehmet Utku Taş, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki Royal Arena’da 25 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ‘Danish Fight Night’ta kariyerinin 5’inci maçına çıkacak.

Royal Arena’da daha önce 66 maça çıkan Rumen boksör Ionut Trandafir ile karşı karşıya gelecek olan Taş, profesyonel olarak çıkacağı 5’inci maçta da kazanmak istiyor.

Danimarka’da doğmuş olmasına rağmen Türk lisansı ile boks müsabakalarına çıkan Taş’ın menajerliğini ve antrenörlüğünü Serdar Avcı yapıyor.

Taş’ın yanı sıra düzenlenecek etkinlikte Mathias Hansen, Thorbjorn Boudigaard, Hamza Hussein, Oliver Zaren, Francis Fordjour, Nikki Moller Nielsen ve Ali Hussein de ‘Yarının Şampiyonları’ adı altında müsabakalara çıkacak.

Öte yandan Türk boksör Seren Ay Çetin ve Danimarkalı boksör Dina Thorslund, Dünya Şampiyonluğu için Royal Arena’da mücadele edecek.

Çetin ve Thorslund arasındaki unvan maçı oldukça yoğun ilgi görüyor.

Mehmet Utku Taş kimdir?

Danimarka’nın Farum kentinde doğup büyüyen 36 yaşındaki Mehmet Utku Taş, Konya’nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Kuşça Mahallesi’nden Danimarka’ya göç eden Hüseyin Taş’ın oğludur.

Boks eğitimlerine 11 yaşında Farum’da başlayan Taş, ilk olarak 2000’li yıllarda Danimarka’da ringe çıktı.

İstanbul’da uluslararası boks organizatörü Serdar Avcı tarafından fark edilen Taş, şimdiye kadar profesyonel kariyerinde çıktığı 4 maçta da mağlubiyet yüzü görmedi.